JAK NA ADHD u dospělých

Kolega se vám už počtvrté snaží předat informace z poslední porady, ale vydržíte se soustředit sotva pár minut a Vaše myšlenky už si zase vesele utíkají všemi směry...

Tak moc se snažíte udržet pozornost a naslouchat, ale grafy a tabulky se ztrácejí někde v mlze. Přemýšlíte, co večer uvařit, že Vás tlačí pravá bota a že listí na stromech letos zase nějak rychle zežloutlo. 

Už zase jste zapomněli na domluvenou schůzku, mobil leží na botníku v předsíni a Vy máte pocit, že je toho všeho nějak strašně moc... 

Zní Vám to povědomě?

Také se Vám stává, že...

 • ...zapomínáte na důležité schůzky, narozeniny a úkoly, přestože máte stohy popsaných sešítků a diářů?
 • ... na sobě pozorujete výkonnostní výkyvy a dělá Vám problém dokončit rozdělanou práci?
 • ...odsouváte důležitou práci nebo rozhodnutí do okamžiku, než to začne "hořet"?
 • ...v rozhovoru s druhými rychle ztrácíte pozornost?
 • ...snadno Vás rozptýlí vnější vlivy z okolí?
 • ...jednáte impulzivně a bez delšího rozmýšlení?
 • ...máte pocit, že jste obklopeni chaosem, který nedokážete zkrotit?

Chápeme vás!

Možná jste si tyto situace již nesčetněkrát kladli za vinu a hledali, v čem je chyba. Proč Váš život připomíná neřízenou střelu a nedaří se Vám nastolit řád a klid, po kterém toužíte...

Proč je pro Vás to, co ostatní zvládají levou zadní, obtížné a proč nemůžete fungovat stejně jako oni?

Ráda bych Vám nyní řekla, že to NENÍ Vaše chyba a nejste o nic horší než ostatní. Jen zkrátka vnímáte věci kolem sebe jinak (a to neznamená, že hůř) 😉

Kolikrát už jste tuhle zkratku slyšeli ve spojení s dětmi?

Vsadím se, že mnohokrát. 

ADHD z anglického Attention Deficit Hyperactivity Disorder, neboli porucha pozornosti s hyperaktivitou se ale NETÝKÁ JEN DĚTÍ.

V současné době je výskyt ADHD u dospělých (rovnoměrně u mužů i žen) podle Světové zdravotnické organizace napříč zeměmi i kontinenty průměrně 3,4 %.

Máte pocit, že se ADHD týká i Vás? Udělejte si náš test... 

Možná to nevíte, ale:

 • ADHD je dědičné. Nejedná se o poruchu vůle nebo morální nedostatek zapříčiněný sníženým intelektem.
 • ADHD se často projevuje u nadprůměrně inteligentních jedinců.
 • ADHD má mnoho umělců a známých osobností, kterým tato diagnóza nijak nepřistřihla křídla.
 • ADHD není konec světa, s touto diagnózou lze účinně a efektivně pracovat a dostat oblasti, v nichž se potýkáme s největšími problémy, pod kontrolu.
 • ADHD není překážka v tom stát se mistrem ve svém oboru a zazářit 😉

Ani Vás už nemusí ADHD limitovat na cestě za Vašimi sny!

Zveme vás proto do podporujícího online prostoru, kde:

 • vám pomůžeme objevit váš skrytý potenciál a talenty, které jste možná doposud kvůli svízelům spojeným s ADHD přehlíželi.
 • načerpáte množství praktických tipů, které vám v každodenním životě pomohou rychle zaměřit pozornost, udržet si soustředění i v hektických chvílích a násobně zlepšit vaši paměť.
 • vám ukážeme, jak se účinně zklidnit, zrelaxovat, ukočírovat "chaos" kolem sebe a nastavit si denní režim a řád, se kterým budete v pohodě.
 • vás naučíme techniky a praktiky, které používají úspěšní lidé (nejen) s ADHD pro celkové zlepšení mentální kondice.
 • vás osobně podpoříme na vaší cestě za lepším soustředěním, pamětí a získáním vnitřního klidu.

Celý kurz je složen z 8 seminářů. Každý je zaměřen na jiné téma a dohromady tvoří komplexní puzzle, které potřebujete, abyste měli svoji mysl plně pod kontrolou.

1 SEMINÁŘ = 1 KONKRÉTNÍ TÉMA = 1 KROK K ÚSPĚCHU

Zázraky se nedějí přes noc. Ale ke všemu dokážeme dojít díky postupným krokům, používáním osvědčených postupů v praxi a zpětné vazbě zkušených mentorů. To vše vám v kurzu nabízíme. Dnes se vám možná zdá, že život s ADHD už jiný být nemůže. Věřte mi, že ANO!

Za pár týdnů nebo měsíců se ohlédnete a uvidíte, jaký zázrak se ve vašem životě odehrál. Budete si snáze a déle pamatovat důležité informace, práce vám půjde daleko lépe od ruky, nové výzvy už nebudou tak děsivé a zkoušky zmáknete levou zadní.

Změny se brzy promítnou ve vašem životě i co se týče stresu. Napětí postupně zmizí a uvolní tak cestu daleko příjemnějším emocím, které naplní vaše dny.

OVLÁDNĚTE SVOJI MYSL, KTERÁ VÁM BUDE VĚRNĚ SLOUŽIT.

Díky AKTIVNÍ ÚČASTI v kurzu budete po každém semináři chytřejší a bohatší o praktické tipy a dovednosti, jak pracovat s vašim mozkem.

 • Naleznete a proměníte svá nefunkční vnitřní přesvědčení
  To vám přinese nové vhledy do každodenních situací. Porozumíte tomu, proč některé věci nemohly dosud fungovat a nyní vám půjdou s větší lehkostí.
 • Naučíte se komunikovat s vaší hlavou otevřeně a s respektem a přijmout vlastní výjimečnost a jedinečnost
  Znatelně snížíte míru stresu ve svém životě, zvýšíte svůj výkon a zlepšíte pozornost a paměť. Navíc budete mít stále dostatek energie sami pro sebe.
 • Začnete se ve své hlavě cítit příjemně a každý den budete prožívat s větší lehkostí
  Navíc získáte nástroje, díky nimž můžete pomoci i svým dětem, partnerům, babičkám nebo dědečkům a udělat tak maximum i pro ně.

Kdo vás bude kurzem provázet?

Ludmila Leinweberová

Neuroterapeutka, trenérka kognitivních funkcí, NLP koučka s mezinárodní certifikací, specialistka na řešení ADHD, dysporuch a závažných poruch pozornosti a stresu jak u dětí, tak i dospělých. Touto činností se zabývá přes 25 let. 

Je autorkou on-line programů a publikací zaměřených na výkon, stres, strach a spánek. Školí ve firmách, organizacích a institucích a připravuje na míru programy pro rozvoj potenciálu u dětí i dospělých. V rámci Institutu praktické pedagogiky dlouhá léta lektoruje akreditované programy MŠMT.

Její kniha Dyslektický mozek je oceňována odborníky i rodiči.

Co o nás říkají naši klienti?

Jako dítě jsem nikde nevydržel a jako dospělý jsem stále chodil pozdě a byl všude a nikde. Můj vnitřní neklid mě zatěžoval a cítil jsem, jak mě to blokuje v práci i soukromém životě. Programy mne nastartovaly a já si uvědomil mnohem víc. O svém sebevědomí, pozitivním myšlení, denní práci na svém životě. Zavedl a změnil jsem mnoho a bez Vaší podpory bych to asi nedal. Přepadové sms zprávy mi mnoho daly. Teď mám život ve svých rukou. Jsem všude, kde chci být a jsem svým pánem. Děkuji.
OldřichObchodník
Cvičím několik let jógu a měl jsem problém meditovat. Zastavit proud myšlenek nešlo. Zkusil jsem kde co a nic. Hlavou mi šla práce, děti, manželka, a to mám spokojený život. Ten vnitřní neklid nešel zastavit. Po vstupním vyšetření jsem mnohé pochopil, uvědomil jsem si, že mám ADD a naučil se s ním pracovat. To byl můj problém, proto jsem stále ťukal tužkou, chodil sem tam, neměl klid. První změnu zaznamenala manželka – nevybuchnul jsem na děti na dlouhé trase v autě. Změn přibývalo, jsem už pánem své hlavy, vím jak na to a život mě baví. Teď učím relaxovat i své děti a máme spolu krásné chvíle.
TondaProgramátor
Nikdy mě nenapadlo, že stres není daný, ale že jej mohu ovlivnit a tedy i snížit. Od doby, kdy jsem se zapojila do tréninkového programu, mnohem lépe spím a život se mi změnil téměř od základů. Tím, že se méně stresuji a lépe spím, jsem zároveň výkonnější. Více práce, více pohody a v mém případě i více peněz. Jsem nadšená!
Martina NovákováFinanční poradce
Dys v dospělosti mě omezovalo. Do padesátky to šlo, ale stres a únava udělaly svoje a já všechny dokumenty četl několikrát. Pak jsem je nosil domů a manželka mi je načetla do mobilu, abych s nimi mohl pracovat. Nebylo to udržitelné, tak jsem si řekl, že zkusím něco dělat. Vyhledal jsem Vaše centrum. Překvapilo mne vstupní vyšetření, komplexnost a zábava. Dostal jsem mnoho inspirace, lépe spím, jsem výkonnější. Po asi 3 měsících se mi čte mnohem lépe. Osvojil jsem si mnohé techniky, vyzkoušel Vaše materiály a jsem spokojen. S manželkou jdeme na večeři místo předčítání. Dokonce jsem se zbavil vysokého tlaku! Ten byl určitě ze stresu, který jsem se naučil zvládat. Děkuji
Martin K.Odborný pracovník

Zcela upřímně...

 • Kolikrát už jste si všimli, že má stres zásadní vliv na vaše výkony, náladu, soustředění i osobní život?
 • Kolikrát jste si v duchu řekli, že už takhle nemůžete dál, protože se toho na vás ze všech stran valí prostě moc a vy neumíte nebo nemůžete vypnout?
 • A kolikrát ve vaší hlavě zaznělo: ‚‚Já bych si tak přál/a mít ve věcech větší pořádek a udržet v hlavě všechno, co potřebuji!“?

Přejete si umět na lusknutí prstu vypnout nepříjemný stres, který se Vám rozlézá po těle a zaměřit bleskově pozornost správným směrem?

Vzít život do vlastních rukou a nenechat se už dál omezovat ADHD, ADD nebo DYS?

Už na to nemusíte být sami!

Kurz vás povede srozumitelnou, zábavnou a praktickou formou. Nejde nám o to, abyste proseděli hodiny u počítače a louskali videa. Proto jsme vše připravili tak, abychom nasytili touhu vaší mysli po poznání a zároveň vás zbavili frustrace z možného neúspěchu a nefunkčních návyků.

 • 1
  Každý týden vás čeká vysílání na dané téma
  Získáte nové informace a souvislosti, díky nimž prohloubíte svoje znalosti a vztah ke svému mozku. Osvojíte si nové návyky, které podpoří vaši pozornost, paměť a schopnost relaxovat.
 • 2
  Každý týden vám budeme posílat tipy a návody ke zlepšení vaší paměti a pozornosti
  Mozek je jako sval a vy se naučíte ho pravidelně protahovat a procvičovat, tak, aby fungoval ve váš prospěch.
 • 3
  Podporu a pomoc ve facebookové skupině
  Víc hlav víc ví a ve skupině stejně naladěných už na změny nebudete sami.

Jak to bude probíhat prakticky?

 • Jakmile uhradíte členství, obdržíte přístupové údaje do vaší členské sekce a facebookové skupiny, kde vám budeme postupně odkrývat videa a obsah k danému tématu.
 • Facebooková skupina bude uzavřená, to znamená bezpečná pro osobní sdílení. Budou do ní mít přístup pouze členové komunity Active Brain.
 • Každý týden budeme zveřejňovat nový obsah, videa a další materiály. Chceme, abyste se cítili komfortně a měli vše nadávkované tak, abyste nebyli zahlcení a vše v klidu zvládali.
 • Ke všem materiálům budete mít neomezený přístup a budete se k nim moci kdykoli vracet podle svých časových možností.

Na co se můžete v kurzu těšit?

Součástí kurzu je ČLENSKÁ SEKCE, webová stránka, kde najdete všech 8 seminářů a veškerý obsah včetně bonusů. Semináře se vysílají živě každý týden.

ČLENSKÁ SEKCE JE VÁM K DISPOZICI JIŽ NAPOŘÁD

Vaše členství zahrnuje také přístup do uzavřené facebookové skupiny, kde se budeme společně potkávat. Pravidelně vám také budeme posílat e-mailem tipy, rady a postupy, které vás budou posouvat.

Podívejte se podrobně na to, co vás čeká:

Online workshopy

Živá vysílání, která pohnou vaším životem kupředu.

Tipy a triky

Pravidelný e-mailový průvodce světem vaší mysli.

Členská sekce

Uzavřená členská sekce na míru se všemi materiály.

Uzavřená FB skupina

Podporující prostředí otevřené vašemu sdílení.

Otázky a odpovědi

Kdykoliv se můžete zeptat na cokoliv, co vás zajímá.

Podpora

Jako vaši mentoři jsme tu vždy pro vás.

Témata, kterým se budeme věnovat

STRES A NEPOZORNOST

 • nepozorní dospělí a dospělí se specifickými poruchami učení
 • neklid – stres a nepozornost 
 • stresové faktory, které můžeme ovlivnit
 • kombinace problémů a jejich možná řešení
 • podpora a motivace – vliv na pozornost – vnitřní mluva

DLOUHODOBÁ PAMĚŤ aneb jak se učit, rychle si pamatovat… a nezapomínat 

 • podmínky práce s pamětí, cesty k paměti (jak přimět paměť a mozek ke spolupráci, konec biflování)  
 • jazyk paměti a mozku – nový pohled na učení podložený vlastním výzkumem
 • co paměti škodí aneb jak jí nevědomky ubližujeme
 • přehled nejefektivnějších metod paměti (příklady) 
 • praktická cvičení

POZORNOST A PAMĚŤ

V PROCESU UČENÍ A PRÁCE

 • mozek a vhodné podmínky k učení a práci

 • principy fungování mozku 

 • pozornost a nepozornost 

 • fungování lidského mozku ve vztahu k pozornosti 

 • soustředění – teoretická východiska, nepozornost jako příčina neúspěchu, cvičení k trénování pozornosti

 • rozvoj mozku a soustředění – techniky a metody

PAMĚŤ NA KRÁTKO

 • průběžná paměť – jak si zapamatovat průběžné informace daného dne
 • paměť ve stresu – jak si zapamatovat informace i ve stresových situacích
 • jak nezapomínat – kreativita na pochodu, rozkládáme a skládáme informace jinak a s násobným užitkem
 • barvy – nový rozměr paměti
 • praktická cvičení

STRES A PROBLÉM VYHOŘENÍ a jejich vliv na pozornost

 • jak funguje náš mozek ve stresu a jeho vliv na pozornost a paměť

 • kde se bere stres u dětí a mladistvých, jakým způsobem snížit stres u dětí, praktické náměty z praxe

 • specifika stresu u dětí, jeho prožívání vzhledem k věku, důsledky akutního i dlouhodobého stresu, práce pod tlakem

 • podpůrné materiály pro děti do výuky 

 • zapojení smyslů a vizualizace v procesu pozornosti a paměti

PAMĚŤ NA ČÍSLA

 • metody k zapamatování čísel, jak si pamatovat čísla jedno, dvoj, či víceciferná bez omezení jejich rozsahu

 • čísla ve škole dějepisná, zeměpisná, chemická a jiná

 • čísla v každodenním životě, piny, hesla ad. – rychle a jednoduše

 • techniky a metody na práci s čísly – nejúčinnější metody a jejich přesah

 • praktická cvičení

RELAXACE A VÝKON

 • příprava na učení – prostředí a relaxace

 • relaxační prvky pro zklidnění a lepší soustředění

 • relaxace a stav klidu – zlepšení koncentrace a výkonu

 • podmínky k prožitku zklidnění

 • pomůcky k relaxačním chvilkám 

 • síla dechu a jeho vliv na pozornost – dechové a aktivizační aktivity

JAK AKCELEROVAT MOZEK podle nejnovějších výzkumů (sudoku a křížovky to nejsou)

 • nejúčinnější metody akcelerace mozku 

 • jak si zajistit svěžest mozku po celý život

 • jak eliminovat rizika vyhoření

 • synergie s pamětí a pozorností (tento bod souvisí s předchozími semináři)

 • praktická cvičení

K tomu všemu navíc získáte podporující komunitu

stejně naladěných lidí.

Kolik stojí

ČLENSTVÍ V ONLINE KURZU?

Online kurz: Jak pracovat s ADHD

3920 Kč (bez DPH)

= 490 Kč za 1 modul

 • Kompletní přístup do celého 8dílného kurzu
 • Uzavřená FB skupina s podporou Ludmily Leinweberové

KLIKNĚTE NA TLAČÍTKO

A PŘIHLAŠTE SE DO KURZU

Na co se nejčastěji ptáte?

Co znamená členství v kurzu?

Především osobní podpora a vedení lídrů v oboru a také skupina stejně smýšlejících lidí, kteří si vzájemně pomáhají a spolupracují. Je to také přístup do uzavřené FB skupiny s obsahem, který je pravidelně zveřejňován tak, abyste vše stíhali a posouvali se kupředu v rámci práce se stresem, pozorností a pamětí.

Jak přesně to bude probíhat?

Každý týden se můžete těšit na jedno klíčové téma, materiály a podklady vám zašleme e-mailem a budete je mít také k dispozici v členské sekci. Na Facebooku pak naleznete odpovědi na otázky a další rozšiřující informace.

Je členství časově omezené?

Vaše členství začíná od 6. 4. 2021, kdy celý program odstartuje. Po celé dva měsíce budete mít plnou podporu Lídy a Reného a i nadále vám zůstanou veškeré záznamy z vysílání, materiály a přístup do skupiny. Zde budeme sdílet další témata a inspirativní tipy.

Jak získám obsah kurzu?

Ihned po zaplacení se můžete těšit na pozvánku do uzavřené facebookové skupiny, kterou vám zašleme e-mailem. 1. 4. bude následovat přístup do členské sekce s uvítáním a prvními informacemi. Program začne úvodním vysíláním 6. 4.

Jak přesně to funguje?

Stačí vám pouze mobil, počítač nebo tablet, internetové připojení a vstup do členské sekce, veškeré materiály vám budou k dispozici zde i ve vaší e-mailové schránce. Pro intenzivnější podporu doporučujeme mít založený účet na Facebooku. Obsah kurzu můžete čerpat odkudkoli na světě, třeba z vaší oblíbené kavárny.

Musím někam chodit?

Nemusíte. Pravidelné úterní praktické workshopy budou probíhat on-line a záznam z nich bude umístěn ve vaší členské sekci. Veškeré informace a tipy vám budeme posílat do e-mailu, takže vám nic neunikne.

Co když zjistím, že kurz není pro mě

Pokud vám kurz nebude dávat smysl, stačí (nejpozději po druhém vysílání) napsat na náš e-mail podpora@activebrain.cz, my Vám bez ptaní vrátíme vaši platbu a uzavřeme přístup do členské sekce.

Co když nebudu stíhat?

Přístup k videím a materiálům není časově omezený, máte k veškerému obsahu plný přístup, takže se můžete v klidu a pohodě vracet zrovna k tomu, co chcete a potřebujete.

Jak dlouho mi to bude trvat?

Veškerý obsah koncipujeme tak, aby byl jasný, srozumitelný a svižný. Během dne vám proto bude stačit cca 5–10 minut.

Bojím se, že neudržím tempo

Všechny informace a tipy zde budete mít vždy k dispozici a budou funkční i v rozvolněném tréninku, jen změny nemusí být tak intenzivní.

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Nebo se jen potřebujete o něčem ujistit, poradit? Napište nám na podpora@activebrain.cz, rádi vám pomůžeme 🙂

„Co dokázali jiní, dokážete i VY.“

Jdete do toho? Těšíme se na vás uvnitř!