Kognitivní rehabilitace

Došlo u Vašeho blízkého k poškození mozku vlivem mozkové příhody, úrazu nebo operace?

S pravděpodobně se mu dostalo skvělé lékařské péče. Je po fyzické stránce mnohem lepší, ale ta hlava není co to bývalo?

I když, je je jeho zdravotní stav stabilizovaný, pozorujete ale jasné známky problémům s pozorností a pamětí?  Vidíte, že si nepamatuje nejrůznější situace a okamžiky. 

Tito lidé to nedělají schválně, ale stejně péče bývá velmi náročná. Většinou pečující ví rozpis léků, kam na fyzioterapii nebo logopedii. Jak si poradit se zhoršenou pamětí většinou už pečujícím neřeknou.  Možná, že i Vám jdou hlavou otázky jako „To už to takhle bude stále nebo se vše ještě zhorší?“, „Dalo by se to nějak cvičit jako rehabilitace hlavy?“, „To přece nějak musí jít, když cvičí vše ostatní!, " S tím se musí dát něco dělat!“

rehabilitace, kognitivní trénink, paměť pozornost
 • Paměť
  Je nejčastěji zmiňovaný problém. Většinou koupené pracovní listy moc nefungují a nemocného spíše stresují.
 • Pozornost
  Paměti předchází pozornost, pokud se nesoustředíme, tak si nemáme co pamatovat.
 • Další kognitivní funkce
  Plánování, prostorová orientace a další oblasti, které v tréninku na sebe úzce navazují.
 • Nalezení elánu a radosti ze života
  Pokud si klient uvědomuje svůj stav, že věci, které mu šli hravě už nejsou, tak je důležité provést klienta i posílením sebe i přes trénink hlavy.

„Nejlepší způsob jak předvídat budoucnost, je vytvořit ji.“

-Alan Kay

 

Zvědomíte si, s čím chcete začít a co změnit, např. Vaše očekávání zařadíme do způsobu tréninku. Pustit se do tréninku nebo zkrátka „jen“ začít trénovat hlavu komplexně. Je pro mnoho klientů znovu šance prožívat své dny spokojeně a s radostí. S prvními úspěchy se pojí i větší motivace a sebevědomí.

 

 • KDY?
  Dle možností v rezervačním systému doporučení 1-2 x týdně
 • KDE?
  U mne v pracovně na Kosmákova 28, u Vás nebo na Zoomu. Zde je vždy nutné zaměřit se na potřeby klienta
 • CO BUDETE POTŘEBOVAT?
  Pokud máte zprávu od lékaře vše ostatní budu mít pro Vás připravené. Podpořím Vaši dobrou náladu a otevřenou mysl 🙂

Kdo vás bude provázet?

Mgr. Ludmila Leinweberová

Jsem koučka, certifikovaná trenérka paměti a kognitivních funkcí a neuroterapeutka.

Mým expertním oborem je diagnostika mozku a komplexní rozvoj mozkového potenciálu. Své 26leté zkušenosti předávám formou konferencí, webinářů a individuálních koučinků. Jsem ředitelkou firmy Active Brain s.r.o., zakladatelkou Institutu praktické pedagogiky a autorkou metody S.T.E.P., která rozvíjí lidskou pozornost zcela novým, inovativním způsobem.

Dlouhodobě vedu programy pro dospělé zaměřené na práci s pamětí a pozorností, odbourání stresu a zlepšení výkonu. Vydala jsem též několik publikací s tematikou nejčastějších problémů s pamětí, podpory mozku při vstřebávání nových informací i účinné relaxace. Spolupracuji s nejrůznějšími firmami, organizacemi a institucemi, kde tato témata také školím. Vytvořila jsem celou řadu on-line programů, kurzů i publikací zaměřených na problematiku práce se stresem, strachem, relaxací nebo dysporuch (dyslexie, ADHD, ADD aj.).

V rámci Institutu praktické pedagogiky též dlouhá léta lektoruji akreditované programy MŠMT. Vedu též seberozvojovou skupinu pro rodiče, kteří pociťují v důsledku péče o náročnější děti dopady stresu. 

Moje motto: Vaše hlava je klíč k Vašemu štěstí.

Co říkají o workshopu jeho účastníci?

CO ŘÍKAJÍ NADŠENÉ ÚČASTNICE KURZU O PAMĚTI A POZORNOSTI PRO DOSPĚLÉ?

Emilie Pitnerová, asistentka pedagoga

PhDr. Vladislava Janšová

Dys v dospělosti mě omezovalo. Do padesátky to šlo, ale stres a únava udělaly svoje a já všechny dokumenty četl několikrát. Pak jsem je nosil domů a manželka mi je načetla do mobilu, abych s nimi mohl pracovat. Nebylo to udržitelné, tak jsem si řekl, že zkusím něco dělat. Vyhledal jsem Vaše centrum. Překvapilo mne vstupní vyšetření, komplexnost a zábava. Dostal jsem mnoho inspirace, lépe spím, jsem výkonnější. Po asi 3 měsících se mi čte mnohem lépe. Osvojil jsem si mnohé techniky, vyzkoušel Vaše materiály a jsem spokojen. S manželkou jdeme na večeři místo předčítání. Dokonce jsem se zbavil vysokého tlaku! Ten byl určitě ze stresu, který jsem se naučil zvládat. Děkuji
Martin K.Odborný pracovník
Náš děda měl problém, celý život pracoval v armádě, byl aktivní. V poslední době jen seděl a hleděl z okna. Nic jej netěšilo, zapomínal a my si uvědomili, že ho v tom nechceme nechat. Napřed se zdráhal přijít, ale jednou šel. Byl nadšený a dokonce se rozpovídal, kde všude sloužil. Na další návštěvy se těšil. Dědeček trénoval a já jsem relaxovala s oxygenoterapií. Po pár setkáních chtěl dokonce oblek! Táta je zas generál, začal dávat dohromady své paměti, zapojil se do hlídání vnoučat. Opět má radost ze života, paměť se mu zlepšila a život ho baví.
Alena Navrátilovádcera
Když jsem přišla před rokem o miminko, svět se mi zhroutil. Práce mne netěšila, nové těhotenství nepřicházelo. Špatně jsem spala a v práci jsem měla problém vést porady a můj tým. Byla jsem vyčerpaná. Na radu kamaráda jsem Vás vyhledala a nelitovala. První se mi upravil spánek, dostala jsem chuť žít. Vaše podpora a zajímavé úkoly, které provázely setkání, byly skvělé. Moc jsem se těšila na další dopink. Nyní už zvládám život, změnila jsem práci a věnuji se svému koníčku. Manžel je spokojený spolu se mnou. Když by teď přišlo dítě, mělo by zcela jinou maminku, usměvavou a v pohodě! Děkuji
Iveta MaláCvičitelka
Cvičím několik let jógu a měl jsem problém meditovat. Zastavit proud myšlenek nešlo. Zkusil jsem kde co a nic. Hlavou mi šla práce, děti, manželka, a to mám spokojený život. Ten vnitřní neklid nešel zastavit. Po vstupním vyšetření jsem mnohé pochopil, uvědomil jsem si, že mám ADD a naučil se s ním pracovat. To byl můj problém, proto jsem stále ťukal tužkou, chodil sem tam, neměl klid. První změnu zaznamenala manželka – nevybuchnul jsem na děti na dlouhé trase v autě. Změn přibývalo, jsem už pánem své hlavy, vím jak na to a život mě baví. Teď učím relaxovat i své děti a máme spolu krásné chvíle.
TondaProgramátor